ShoppingTomorrow Bluepaper - Better Personalized Ads
Bijgewerkt op: 13 oktober 2022
Gepersonaliseerd adverteren veroorzaakt regelmatig maatschappelijke onrust. Uit consumentenonderzoeken komen zowel positieve als negatieve associaties met personalisatie naar voren. Hoe kunnen we gepersonaliseerd adverteren niet verbieden, maar beter maken? Lees het in deze bluepaper.
Een onderzoek van Adlucent toont aan dat 71 procent van de consumenten liever gepersonaliseerde ads heeft dan niet-relevante ads. Een onderzoek van Harvard Business Review toont aan dat hoewel gepersonaliseerde ads zeker voordelen hebben voor consumenten, er ook zaken zijn die de consument als ‘eng’ ervaart. Dit gaat met name om informatie die niet direct van het platform of website afkomstig is (third-party data) of afgeleide data door middel van algoritmes. Deze bluepaper is geschreven door de ShoppingTomorrow-expertgroep 'Better Personalized Ads' met Human & Tech institute als voorzitter en Meta als host, voor organisaties die gepersonaliseerd adverteren inzetten en willen weten hoe ze dit kunnen blijven doen, zonder dat je deze maatschappelijke onrust voedt. Oftewel, hoe kunnen we gepersonaliseerd adverteren niet verbieden, maar beter maken?
Takeaways uit deze bluepaper
- Er is een paradox: personalised ads zijn effectief maar ook eng.
- Die spanning moet je als bedrijf zo goed mogelijk managen en waar kan op transparante en open wijze.
- De privacy van klanten is niet zomaar goed geregeld; het vraagt om actief beleid. Neem onzekerheid weg, leg ‘t uit!
Downloads
-
ShoppingTomorrow Bluepaper - Better Personalized Ads
Geschreven door een expertgroep o.l.v. Human & Tech Institute en Meta.
Onderwerpen
Deel deze download
Recente artikelen over dit onderwerp
-
Nieuwe EU-labels voor garanties: wat moeten webshops vanaf 27 september 2026 doen?
Gepubliceerd op 9 september 2026KennisartikelOnderwerpen VertrouwenVanaf 27 september 2026 gelden nieuwe Europese regels voor garantie-informatie. Lees welke labels je als webshop moet tonen en waar je deze plaatst.
-
AP publiceert praktische AVG-sjablonen voor mkb: ook relevant voor webshops
Gepubliceerd op 8 september 2026KennisartikelOnderwerpen VertrouwenDe AP heeft nieuwe AVG-sjablonen voor het mkb gepubliceerd. Ontdek hoe je ze gebruikt voor het verwerkingsregister en de privacyverklaring van je webshop.
-
AI Act: wanneer moet een webshop melden dat AI is gebruikt?
Gepubliceerd op 3 september 2026KennisartikelOnderwerpen VertrouwenVanaf 2 augustus 2026 gelden nieuwe transparantieregels voor AI. Ontdek wanneer je als webshop moet vermelden dat AI is gebruikt.
-
Rechtbank: GPS-gegevens kunnen bijdragen aan bewijs van aflevering
Gepubliceerd op 7 september 2026Onderwerpen VertrouwenEen recente uitspraak laat zien dat GPS-gegevens van vervoerders kunnen helpen bewijzen dat een pakket is afgeleverd. Lees wat dit betekent voor jouw webshop.