Thuiswinkel.org wil meer servicepunten op praktische locaties

Categorie
Gepubliceerd op: 2 juni 2020
Bijgewerkt op: 30 juni 2021
Duurzaamheid Winkelwagen Gevuld Met Blaadjes 800X400

De afgelopen week maakte de Autoriteit Consument & Markt bekend dat een uitbreiding van alternatieve bezorgpunten, zoals servicepunten of pakketkluizen wenselijk is. Thuiswinkel.org is het als belangenvereniging van webwinkels en oprichter van het duurzame initiatief Bewust Bezorgd in grote lijnen eens met deze opvatting, maar stelt wel een aantal kanttekeningen en randvoorwaarden.

Allereerst is het goed om te weten dat de last mile in Nederland al heel efficiënt wordt verzorgd”, vertelt Margreeth Pape, programmamanager duurzaamheid en logistiek bij Thuiswinkel.org. “Het beeld bestaat dat er de e-commercebranche dagelijkse met vele busjes pakketten aflevert in de binnensteden, maar onderzoek laat zien dat slechts 3% tot 5% van deze busjes daadwerkelijk online bestellingen aflevert.”

Toch is de belangenvereniging van mening dat de e-commerceketen nog verder kan verduurzamen en daarom spant zij zich met vervoerder en webwinkeliers ook in om de last mile nog duurzamer te maken. “Onze doelstelling is om in 2025 de CO2-uitstoot van bezorgbusjes met 50% te hebben teruggebracht. De grootste winst op dit gebied valt te behalen bij het vervoer in de binnensteden, bijvoorbeeld door gebruik te maken van elektrische bakfietsen en busjes”, vertelt Margreeth. “Ook zijn we een aantal jaar geleden al begonnen met Bewust Bezorgd, waarmee webwinkeliers inzicht krijgen in de CO2-uitstoot van hun bezorgingen en zij de consument ook kunnen laten zien hoe zij duurzamer online kunnen shoppen.”

Efficiënte servicepunten

Thuiswinkel is een groot voorstander van meer servicepunten (waaronder pakketkluizen), omdat deze in potentie de bezorging van pakketten duurzamer en efficiënter maken. “Wat echter het allerbelangrijkste is op het gebied van servicepunten, is dat deze op goede locaties worden geplaatst waar consumenten toch al zijn, bijvoorbeeld in de buurt van hun woning of werk”, draagt Margreeth aan. “Zo niet, dan pakken ze alsnog vaak de auto om hun pakketje op te halen en dan ben je je duurzaamheidsvoordeel eigenlijk alweer kwijt.”

Eind juni publiceren Thuiswinkel.org, Connekt, TNO en HvA een onderzoek naar de CO2-impact van servicepunten ten opzichte van andere bezorgmethoden, zoals thuisbezorging, en hoe deze zo laag mogelijk gehouden kan worden. “In dit onderzoek is het gedrag van consumenten ook meegenomen, omdat we zien dat zij momenteel nog steeds regelmatig de auto gebruiken bij het ophalen van bestellingen”, vertelt Margreeth. “Om de extra servicepunten een succes te laten zijn voor zowel het milieu als de consument, moet er niet alleen naar de teruggebrachte CO2-uitstoot van bestelbusjes, maar ook naar hoe gemakkelijk het voor consumenten is om hun bestelling te voet of met de fiets op te halen. Duurzaamheid en gemak zijn hierbij dus de essentiële termen, die niet los van elkaar gezien kunnen worden.”

Onderwerpen

Deel dit nieuwsartikel

Recente artikelen over dit onderwerp

  • Verpakkingen in Nederland

    Gepubliceerd op 10 februari 2025
    Kennisartikel

    De Uitgebreide productenverantwoordelijkheid (UPV) geldt ook in Nederland. Als je verpakkingen op de Nederlandse markt brengt ben je verantwoordelijk voor hergebruik en recycling en de kosten hiervan.

    Verpakkingen Karton Doos Inpakken Man 800X400
  • Het recht op reparatie: Naar een duurzaam en (op termijn) winstgevend businessmodel

    Gepubliceerd op 4 februari 2025
    Kennisartikel

    Vanaf 2026 wordt in Nederland het Europese recht op reparatie van kracht. Deze wetgeving, onderdeel van de Europese Green Deal, maakt repareren aantrekkelijker en economisch haalbaar.

    Circulair Shoppen In 2030
  • Digitaal Productpaspoort

    Gepubliceerd op 28 januari 2025
    Kennisartikel

    Het Digitaal Productpaspoort is een belangrijk onderdeel van de Europese Green Deal. Het is een paspoort dat productinformatie geeft.

    Digitaal Product Paspoort
  • Het recht op reparatie: Naar een duurzaam en (op termijn) winstgevend businessmodel

    Gepubliceerd op 23 januari 2025

    Het recht op reparatie, dat deel uitmaakt van de Europese Green Deal en het Circulaire Economie Actieplan, streeft naar het bevorderen van duurzame consumptie door de levenscyclus van producten te verlengen.

    Circulair Shoppen In 2030