Belang van een gelijk speelveld
Bijgewerkt op: 19 juni 2024
Vandaag publiceert Ecommerce Europe, onze Europese koepel, samen met Thuiswinkel.org en andere nationale e-commerceverenigingen een open brief. Deze brief benadrukt het belang van een gelijk speelveld en effectieve handhaving van alle e-commercebedrijven die actief zijn op de Europese markt.
Om eerlijk te concurreren en de consument te beschermen is het van belang dat iedereen zich aan relevante wet- en regelgeving houdt. Gezien de snelle groei van sommige e-commerce spelers, dringen we bij de besluitvormers op EU- en nationaal niveau er op aan om zo snel mogelijk te handelen om:
- Te zorgen voor voldoende resources om de activiteiten van niet in de EU gevestigde spelers even grondig te controleren als voor bedrijven die al in de EU gevestigd en actief zijn.
- Als er problemen worden vastgesteld, de bevoegde autoriteiten de niet-conforme spelers met dezelfde vastberadenheid bestraffen als in de EU gevestigde spelers.
- Meer samenwerking en coördinatie tussen de EU-lidstaten en hun autoriteiten bevorderen en vergemakkelijken.
Lees hieronder de brief.
Onderwerpen
Heb jij vragen over
dit onderwerp?
Neem dan contact met onze expert.
Deel dit nieuwsartikel
Recente artikelen over dit onderwerp
-
Coalition of Change: hoe AI kan bijdragen aan het verdienvermogen van Nederland
Gepubliceerd op 30 oktober 2026Onderwerpen InvloedTijdens de Coalition of Change gingen e-commerceprofessionals in gesprek over hoe AI kan bijdragen aan hogere arbeidsproductiviteit en het verdienvermogen van Nederland. Lees de belangrijkste inzichten.
-
Informatiesessie betalingsverkeer: een terugkoppeling
Gepubliceerd op 7 oktober 2026Onderwerpen InvloedDe overgang van iDEAL naar Wero is begonnen en moet eind 2027 zijn afgerond. Lees wat Wero, nieuwe betaalpassen, Pay by Bank en strengere regels voor achteraf betalen betekenen voor jouw webshop.
-
Europees Parlement steunt versoepeling AR-verplichting voor mkb voor verpakkingen en kleine batterijen
Gepubliceerd op 6 oktober 2026Onderwerpen InvloedHet Europees Parlement zet een eerste stap richting versoepeling van de AR-verplichting voor Europese mkb-bedrijven. Lees wat het voorstel betekent voor cross-border verkoop van verpakkingen en kleine batterijen.
-
Behoud de personeelskorting op branche-eigen producten
Gepubliceerd op 29 september 2026Onderwerpen InvloedHet kabinet wil de fiscale vrijstelling voor personeelskorting per 2027 afschaffen. Lees wat dit betekent en waarom Thuiswinkel.org oproept tot behoud.