Duurzaamheid hoog op de agenda bij Ecommerce Europe
Bijgewerkt op: 1 juli 2021
Bij Thuiswinkel.org zijn we al enkele jaren actief bezig met duurzaamheid, waarbij de focus ligt op logistiek, verpakken, consumentenbewustzijn en circulaire economie. Zo ken je vast onze tool Bewust Bezorgd wel. Ook bij Ecommerce Europe staat het onderwerp sinds vorig jaar hoog op de agenda. De ambitie is om online retail een cruciale rol te laten spelen in de ontwikkeling van duurzame consumptie en circulariteit. Om daarbij te helpen heeft Thuiswinkel.org onder andere bijgedragen aan een gezamenlijk duurzaamheidsrapport.
Ecommerce Europe ziet de digitalisering van onze samenleving als een kans om de overgang naar een duurzamere economie te maken en e-commerce speelt daarin een prominente rol. In het onderstaande filmpje wordt dat toegelicht.
In februari vorig jaar startte officieel de ‘Working Committee on Sustainability’, waar ook Thuiswinkel.org onderdeel van uitmaakt. De leden delen hun netwerk en best practices om zo gezamenlijk duurzame e-commerce een stap verder te brengen in Europa. In een gezamenlijk duurzaamheidsrapport, dat deze maand geactualiseerd is, maakt de commissie de balans op en staan enkele mooie initiatieven die op dit moment in Europa worden ontplooid op een rij. Het groot Europees onderzoek dat vorige maand gedaan is naar de milieu-impact van online en fysieke retail en het onderzoek naar de effecten van duurzaamheidsinterventies op bezorgkeuzes, dat in opdracht van Thuiswinkel.org en het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is uitgevoerd komen onder andere aan bod.
De ontwikkelingen bij Ecommerce Europe zijn een logisch gevolg van de toenemende aandacht voor verduurzaming binnen het Europese beleid. Met de Green Deal en het Circular Economy Action Plan is duurzaamheid is niet meer weg te denken uit onze bedrijfsvoering en dit zal de komende jaren tot veel veranderingen gaan leiden. Als Thuiswinkel.org zijn we nauw betrokken bij de Europese ontwikkelingen op het gebied van duurzaamheid en de implicaties hiervan op de e-commercesector in Nederland.
Onderwerpen
Deel dit nieuwsartikel
Recente artikelen over dit onderwerp
-
Het recht op reparatie: Naar een duurzaam en (op termijn) winstgevend businessmodel
Gepubliceerd op 23 januari 2025Het recht op reparatie, dat deel uitmaakt van de Europese Green Deal en het Circulaire Economie Actieplan, streeft naar het bevorderen van duurzame consumptie door de levenscyclus van producten te verlengen.
-
Digital Product Passport: in 5 stappen klaar voor de toekomst!
Gepubliceerd op 21 januari 2025Het Digital Product Passport (DPP) komt eraan, maar hoe pak je zoiets aan?
-
Maak circulair ondernemen haalbaar met de CIO-subsidie
Gepubliceerd op 17 januari 2025KennisartikelWil je als e-commercebedrijf een circulair bedrijfsmodel implementeren of opschalen? Dan is de subsidie ‘Circulair implementeren en opschalen’ (CIO) van RVO een kans om duurzame stappen te zetten.
-
Een terugblik op het programmajaar van de expertgroep Circulair Shoppen in 2030
Gepubliceerd op 24 december 2024KennisartikelHoe heeft de expertgroep Circulair Shoppen in 2030 het programmajaar ervaren? Lees meer over de uitdagingen, kansen en resultaten.