Marlene ten Ham nieuwe directeur Thuiswinkel.org

Categorie
Gepubliceerd op: 4 februari 2021
Bijgewerkt op: 4 februari 2021
Geschreven door
Marlene Ten Ham 800 X 400

Op 10 mei verwelkomt de belangenvereniging voor webwinkeliers Marlene ten Ham als opvolger van Wijnand Jongen. Marlene ten Ham is zeven jaar directeur geweest van de Europese koepelorganisatie Ecommerce Europe en werkte vanuit die rol intensief samen met alle Europese e-commerce-organisaties die zijn aangesloten, waaronder Thuiswinkel.org.

Naast ruime managementervaring (onder meer als managing partner van een internationaal adviesbureau in Brussel) is Marlene ten Ham vertrouwd met zowel Europese als nationale belangenbehartiging en kent de dossiers en ontwikkelingen binnen de online sector. In de afgelopen jaren heeft zij zich als directeur van Ecommerce Europe ingezet voor een sterke digital commerce-sector in Europa.

Marlene ten Ham: “Het is een mooie uitdaging om in mijn nieuwe rol als directeur van Thuiswinkel.org verder te bouwen aan het digital commerce-klimaat in Nederland, waar ruimte is voor innovatie, groei en eerlijke concurrentie. Thuiswinkel.org zet zich, samen met haar leden, de komende jaren in voor de verdere ontwikkeling van de Nederlandse digital commerce-markt en geeft nader invulling aan actuele issues zoals de impact van de COVID-19-pandemie, duurzaamheid, de platformeconomie en dataportabiliteit. Hierbij bouw ik voort op het stevige fundament dat mijn voorganger Wijnand Jongen heeft gelegd. Ik ben dankbaar voor het vertrouwen en kijk uit naar een succesvolle samenwerking met directe collega’s, het bestuur, onze leden en alle partners.”

Lees meer over het vertrek van Wijnand Jongen

Wijnand Jongen, huidig directeur: “Het bestuur heeft een goede keuze gemaakt. Marlene kent de sector als geen ander en weet wat er in binnen- en buitenland speelt. Zij heeft een belangrijke rol gespeeld in de groei en zichtbaarheid van de Europese digital commerce-sector en zal dat voortzetten bij Thuiswinkel.org. Daarnaast werken we al jaren samen, dus ze kent ons en de organisatie. Ik kijk uit naar een prettige overdracht en laat de vereniging straks in goede handen achter.”

Marlene is gestart bij Thuiswinkel.org, welke uitdagingen liggen er te wachten?

Onderwerpen

Deel dit nieuwsartikel

Recente artikelen over dit onderwerp

  • AI en marketing

    Gepubliceerd op 22 juli 2026
    E-learning
    Onderwerpen Kennis

    In deze e-learning leer je hoe het vak van marketeer veranderd door AI. Je leert onder andere wat AI is, op welke gebieden marketeers AI inzetten en hoe jij zelf AI kan gaan inzetten tijdens jouw werk.

    Online Marketing Overleg Bij Laptop 800X400
  • AI voor directeuren

    Gepubliceerd op 20 juli 2026
    E-learning
    Onderwerpen Kennis

    Deze praktische e-learning geeft jou als directeur inzicht in hoe AI je bedrijfsprocessen kan versterken, welke kansen en risico’s er zijn en hoe je AI succesvol binnen jouw organisatie implementeert.

    E Learning Formulier Blaadje En Laptop 800X400
  • Pakketmarkt groeit verder door, hoeveelheid pakketkluizen neemt ook toe

    Gepubliceerd op 24 juni 2026
    Kennisartikel
    Onderwerpen Kennis

    De Nederlandse pakketmarkt blijft groeien. Vooral internationale zendingen en pakketkluizen nemen toe, terwijl bezorging steeds duurzamer wordt.

    Pakketten
  • Thuiswinkel Markt Monitor 2026

    Gepubliceerd op 16 juni 2026
    Download
    Onderwerpen Kennis

    Bekijk nu de Thuiswinkel Markt Monitor Q1 2026

    Onderzoek - Pen Wijzend Naar Grafiek 800 X 400