Thuiswinkel Markt Monitor 2025
Bijgewerkt op: 18 juni 2025

Nederlandse consumenten hebben in het eerste kwartaal van 2025 ruim € 9 miljard online uitgegeven, een groei van 4% t.o.v. Q1 2024. Deze groei komt voornamelijk door uitgaven aan producten (+8%), de uitgaven aan diensten laten een daling van 2% zien. Het aantal aankopen in het eerste kwartaal is 84 miljoen (-3% t.o.v. Q1 2024). In het verlengde van de bestedingen daalt ook het aantal aankopen van diensten sterk (-12%). Het aantal online product aankopen neemt tevens iets af (-1%). Het gemiddeld besteed bedrag per online aankoop stijgt met 6% naar € 110. Dit blijkt uit de nieuwste cijfers van de Thuiswinkel Markt Monitor, het onderzoek naar online consumentenaankopen in Nederland.
Het onderzoek wordt door NielsenIQ (NIQ) uitgevoerd, in opdracht van Thuiswinkel.org en Retail Insiders en in samenwerking met PostNL en Betaalvereniging Nederland.
Geïnteresseerden kunnen gratis de basisversie van de Thuiswinkel Markt Monitor downloaden. Leden en business partners hebben sinds 2023 gratis en exclusief toegang tot het Thuiswinkel Markt Monitor Dashboard. Mocht je vragen hebben, mail naar onderzoek@thuiswinkel.org.
Downloads
-
Thuiswinkel Markt Monitor Q1 2025 - basisversie
Exclusief voor leden en partners van Thuiswinkel.org
-
Thuiswinkel Markt Monitor Q1 2025 - full versie
Onderwerpen
Deel deze download
-
Recente artikelen over dit onderwerp
-
Waarom digitale toegankelijkheid jouw webshop meer omzet oplevert
Gepubliceerd op 3 juli 2025KennisartikelEen toegankelijke webshop is gebruiksvriendelijker, beter vindbaar in Google en verhoogt je conversie. Kleine aanpassingen leveren al snel meer omzet op.
-
De toekomst van online winkelen: wat verwachten consumenten?
Gepubliceerd op 1 juli 2025KennisartikelDe nieuwste editie van de Thuiswinkel Toekomst Monitor werpt licht op wat consumenten verwachten van online winkelen richting 2030. In dit artikel lichten we de belangrijkste trends en inzichten uit het rapport toe.
-
Hoe zet Celine Smith Thuiswinkel e-Academy in voor toekomstgericht onderwijs?
Gepubliceerd op 27 juni 2025Hoe zet Celine Smith Thuiswinkel e-Academy in voor toekomstgericht onderwijs? Ze bespreekt het in dit interview.
-
Thuiswinkel e-Academy - Docentenupdate: de highlights
Gepubliceerd op 26 juni 2025Tijdens de eerste Docentenupdate bespraken e-commercedocenten trends, AI in het onderwijs en praktijkgericht leren met behulp van tools. De boodschap: onderwijs moet nú mee.