Politie waarschuwt voor malafide mondkapjesverkopers
Bijgewerkt op: 25 maart 2021

Het Landelijk Meldpunt Internet Oplichting waarschuwt voor fraude bij de verkoop van mondkapjes via een vorm van spoofing. Spoofing is het vervalsen van bepaalde (bedrijfs)kenmerken met als doel om tijdelijk een valse identiteit aan te nemen.
In dit geval worden websites gecreëerd met gebruik van bedrijfs- en Kamer van Koophandelgegevens van onder andere bestaande bedrijven die medische artikelen verkopen. Bij controle lijkt het dus alsof je met het echte bedrijf van doen hebt, maar na betaling van de bestelde producten zul je geen producten ontvangen. Het LMIO heeft een melding ontvangen van een bedrijf wiens gegevens worden misbruikt. Het gaat om de volgende websites:
- www.beingenetic.nl
- www.atrimedhealth.com
- www.phoenixpharmabv.nl
- www.phoenix-bv.nl
- www.medical-mask.nl
- www.dgpharmasupplies.com
- www.aztradings.com
- www.azpharmacie.com
Uit controle van de websites is gebleken dat het LMIO met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid kan spreken over malafide websites.
Dat is gebleken uit de volgende zaken:
- Het misbruik van bestaande bedrijfsgegevens (KvK-nummers en (overige) contactgegevens).
- Telefoonnummer(s) die niet in gebruik zijn, waardoor het enkel mogelijk is om via een contactformulier in contact te komen met de personen achter de websites of gebruik te maken van livechat.
- Na het plaatsen van een bestelling op malafide website www.beingenetic.nl ontvangt men een e-mail waarin staat vermeld dat de voorraad op is. Men wordt vervolgens geadviseerd een bestelling te plaatsen bij de malafide website www.atrimedhealth.com.
- Na het plaatsen van een bestelling ontvangt men per e-mail een bevestiging van de bestelling, waarin staat vermeld dat men middels iDEAL kan betalen. Echter, de betaalinstructies ontvangt men apart per e-mail.
- In de aparte e-mail staat vervolgens een betaallink en door gebruik te maken van deze betaallink, kan men middels een betaalverzoek de betaling voldoen. Dat is hoogst ongebruikelijk.
- Uit de gegevens van SIDN en Whois blijkt dat de domeinnaam www.beingenetic.nl per 9 maart 2020 is geregistreerd en de domeinnaam www.atrimedhealth.com per 10 maart 2020.
- Op de bonafide website van Atrimed worden burgers inmiddels gewaarschuwd en geadviseerd geen producten te bestellen op de malafide website www.atrimedhealth.com.
De websites www.beingenetic.nl en www.atrimedhealth.com staan inmiddels vermeld in de lijst met malafide handelspartijen op de website www.politie.nl. Daarnaast is er een verzoek verzonden naar de host om passende maatregelen te nemen tegen de websites.
Onderwerpen
Deel dit nieuwsartikel
Recente artikelen over dit onderwerp
-
NCSC en DTC lanceren gezamenlijke basisprincipes voor digitale weerbaarheid van bedrijven
Gepubliceerd op 22 april 2025CategorieHet Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) en het Digital Trust Center (DTC) introduceren een vernieuwde, set basisprincipes om de digitale weerbaarheid van Nederlandse bedrijven te versterken.
-
NIS2 maakt organisaties weerbaarder tegen cyberaanvallen: wat betekent dit voor webwinkels?
Gepubliceerd op 10 april 2025CategorieDe Europese NIS2-richtlijn (Network and Information Security) heeft als doel de digitale weerbaarheid van essentiële en belangrijke organisaties binnen de EU te vergroten.
-
Safer Internet Day 2025 – Samen voor een beter internet
Gepubliceerd op 11 februari 2025KennisartikelVandaag, op Safer Internet Day (SID), staan we stil bij het belang van veilig internet, vooral voor kinderen en jongeren. Veilig online zijn, speelt een cruciale rol binnen de e-commerce sector.
-
Ontmoet onze business partner Forus-P
Gepubliceerd op 16 december 2024Forus-P is een vertrouwde cybersecuritypartner van Thuiswinkel.org. Wij spraken co-CEO’s Eveline van Manen en Dafna Peters over hun missie, uitdagingen en toekomstvisie.