Blog: Roken en drinken

Flesjes bier met ijsklontjes er omheen

Je kon de afgelopen weken geen krant openslaan of je werd geconfronteerd met e-commercewetgeving. ACM kondigde aan harder op te treden tegen prijsafspraken tussen leveranciers en webwinkels, er komt strengere wetgeving voor online verkoop van leeftijdsgebonden producten zoals alcohol en webwinkels werden op de vingers getikt omdat ze reclame maakten voor (e-)sigaretten en dat is verboden.

Waar die plotselinge aandacht vanuit de media voor de e-commercewetgeving vandaan komt, weet ik niet. Maar wat ik wel weet is dat het mijn baan ontzettend interessant maakt. Deze media-aandacht zorgt er ook voor dat onze leden zich extra bewust zijn van voor hen relevante wetgeving. En met vragen over die wetgeving komen ze vaak bij mij terecht. Daardoor weet ik wat er speelt en die input kan ik gebruiken wanneer ik vragen krijg vanuit de toezichthouders en vanuit politiek Den Haag. Iedereen is het ermee eens dat we (ook online) geen alcohol moeten geven aan minderjarigen, maar hoe gaan we dat naleven? Hoe zorgen we ervoor dat het werkbaar en controleerbaar wordt voor webwinkels, consumenten en toezichthouders? Heel interessant om daarover mee te denken. En dat kan alleen met input van onze leden. Zij zijn degenen die ermee te maken hebben in de dagelijkse praktijk. Zij moeten hun business draaiende kunnen houden, zonder te veel politieke rompslomp. En daar maak ik me hard voor. Elke dag. Behalve in het weekend, want dan geniet ik van een welverdiend, online besteld, biertje.

Meer weten over wet- en regelgeving?

Volg de gratis e-learning