Thuiswinkel.org wil prestatiecontract met banken Thuiswinkel.org, de belangenbehartiger voor webwinkels, wil een prestatiecontract met de Nederlandse banken afsluiten. Dat laat directeur Wijnand Jongen weten naar aanleiding van de grote storingen met internetbankieren de afgelopen dagen bij ING.

25 jan 2012Thuiswinkel.org wil prestatiecontract met banken

Thuiswinkel.org wil prestatiecontract met banken
Thuiswinkel.org, de belangenbehartiger voor webwinkels, wil een prestatiecontract met de Nederlandse banken afsluiten. Dat laat directeur Wijnand Jongen weten naar aanleiding van de grote storingen met internetbankieren de afgelopen dagen bij ING.

De belangenvereniging wil hierover in samenwerking met de banken en licentiehouder Currence van iDEAL het gesprek aangaan. De storingen zoals die zich de afgelopen dagen hebben voorgedaan bij ING zorgen voor veel omzetverlies voor Nederlandse webwinkeliers. Internetbankieren van ING was vier keer 'uit de lucht' en ook vandaag is de dienst van de bank maar beperkt beschikbaar om eventuele nieuwe problemen te voorkomen. 

'Onacceptabel', vindt Wijnand Jongen. ‘Vier keer storing in korte tijd is niet te accepteren voor zowel de consumenten die willen betalen met ING-iDEAL als de webwinkels die omzet mislopen. We klagen al lange tijd over onvoldoende beschikbaarheid van iDEAL. Dit moet nu echt voor eens en altijd de wereld uitgeholpen worden.’ Daarnaast wil Thuiswinkel.org pro-actief geïnformeerd worden over niet-beschikbaar zijn van iDEAL zodat het haar leden kan informeren.

Thuiswinkel.org heeft bij banken en bij Currence al meermalen aandacht gevraagd voor de beperkte beschikbaarheid van iDEAL. In de afgelopen maanden is de beschikbaarheid onder aanvaardbare percentages gekomen vindt Jongen: ‘In het afgelopen jaar zijn consumenten en webwinkels geconfronteerd met het niet beschikbaar zijn van iDEAL. Dat is helaas niet beperkt gebleven tot het doen van updates en/of het doen van regulier onderhoud. Steeds vaker zien we dat dit soort zaken ' prime time' gebeuren, dus wanneer consumenten online aan het shoppen zijn. Dat is onacceptabel. Met de storingen loopt het steeds vaker de spuigaten uit’, aldus Jongen. Ook vorig jaar waren consumenten en webwinkels de dupe van storingen van grootbanken ING, Rabobank en ABN-AMRO.

In totaal maken 4,7 miljoen ING-klanten gebruik van internetbankieren en er wordt dagelijks tussen de 1 en 1,2 miljoen keer ingelogd op de servers van ING.

Bekijk ook de NOS op 3 uitzending ING-storing onacceptabel van dinsdag 24 januari.

Feedback Form